UITagenda

Inventarisatie stadsnatuur KNNV

wo 21 okt. 2026

Iedere maand, van 10.00 tot ongeveer 13.00 uur,  houdt de Werkgroep Stadsnatuur van de KNNV Drechtsteden een inventarisatie van de stadsnatuur op en om het terrein van Weizigt. Vind je het leuk om mee te doen? Meld je dan aan bij Theo Muusse. Neem ook een loep, een Heukels Flora of de Veldgids Nederlandse Flora van Eggelte en verrekijker mee.

De stad wordt steeds belangrijker voor planten en dieren. Veel organismen gebruiken de stedelijke gebieden als vluchtplaats, omdat hun oorspronkelijke leefgebieden verdwijnen of vervuild en vergiftigd zijn. 

Planten en dieren trekken naar stedelijke gebieden, omdat daar meer voedsel en veiligheid is, waardoor het overleven en voortplanten succesvoller kan worden. In het stedelijk gebied wordt ook door sommige gemeenten meer gestuurd op vergroting van de biodiversiteit. Het maaibeleid wordt aangepast, het gebruik van herbiciden wordt geschrapt en er worden bloem- en soortenrijke bermen aangelegd. Al deze maatregelen zijn gunstig voor de ontwikkeling van een diverse stadsnatuur.

De KNNV Drechtsteden is al een aantal jaren bezig om zicht te krijgen op de diversiteit in het stedelijk gebied. Vooralsnog is gestart met Dordrecht, maar ook leden in andere Drechtsteden zijn geïnteresseerd in het in kaart brengen van de stadsnatuur in hun omgeving.

Planning 2026

In 2026 vindt er op de volgende data een inventarisatie plaats op en om het terrein van Weizigt:

  • 15 april
  • 13 mei
  • 17 juni 
  • 22 juli
  • 19 augustus
  • 23 september 
  • 21 oktober 
  • 18 november

Vergelijkbare evenementen

vr 16 okt. 2026

Lezingen: 140 jaar Koetshuis

Overige activiteiten
ma 19 okt. 2026

Toppie Mini-Inloop

Overige activiteiten
di 20 okt. 2026 18:30

Wijnspijs Diner

Overige activiteiten
wo 21 okt. 2026

Doe de hommel een lol, plant nu een bol!

Overige activiteiten
do 22 okt. 2026

Speuren naar sporen met Inspecteur du Fleur

Overige activiteiten
za 24 okt. 2026

Wandeling door de Tuinen: de tuin winterklaar maken

Overige activiteiten