Dwaal gratis door 800 jaar geschiedenis
Tijdens de VriendenLoterij Open Monumentendag op zaterdag 12 en zondag 13 september bezoek je Hof van Nederland helemaal gratis. Dwaal door het eeuwenoude Hof, ontdek de verhalen die zich hier hebben afgespeeld en geniet van muziek door Emma van Dobben.
Sta op de plek waar geschiedenis werd geschreven
Het Hof was eeuwenlang het toneel van gebeurtenissen die van betekenis waren voor Dordrecht én Nederland. Een van de belangrijkste gebeurtenissen vond plaats in 1572. Vertegenwoordigers van verschillende Hollandse steden kwamen in het geheim in het Hof bijeen voor de Eerste Vrije Statenvergadering. Deze vergadering werd een belangrijk moment in de Opstand tegen de Spaanse koning en in de ontwikkeling van de Nederlandse vrijheid en onafhankelijkheid. De historische zaal waar de vergadering plaatsvond, bestaat nog steeds. Tijdens je bezoek sta je dus letterlijk op de plek waar geschiedenis werd geschreven.
Ontdek de verhalen van Dordrecht
In het Hof ontdek je aan de hand van Dordtse verhalen hoe mensen door de eeuwen heen zijn omgegaan met vrijheid en vrijheden. Objecten, films, geluid, virtuele vitrines en digitale archiefboeken brengen het verleden dichtbij. Naast de Eerste Vrije Statenvergadering maak je kennis met andere bepalende gebeurtenissen uit de geschiedenis van Dordrecht, zoals de Sint-Elisabethsvloed en de Synode van Dordrecht.
Kom langs, dwaal door de zalen en ontdek de geschiedenis op de plek waar die zich daadwerkelijk heeft afgespeeld.