Events

Het Verhaal van de Pindasoep van Tante Joosje

Sat, Nov. 28, 2026
14:00

Interactieve pindasoepvoorstelling verbindt Creools culinair en cultureel erfgoed

Op zaterdag 28 november organiseert Sorgh & Hoop bij het Hof van Nederland een bijzondere interactieve pindasoepvoorstelling waarin koken, verhalen, erfgoed en ontmoeting samenkomen.

Tijdens deze interactieve voorstelling neemt Sandra van Houwelingen van Sorgh & Hoop bezoekers mee in verhalen over migratie, familiegeschiedenis, het slavernijverleden en de kracht van een eetcultuur die generaties lang is doorgegeven.

Deelnemers bereiden zelf een Surinaams-Creoolse kruidenpasta in een vijzel, terwijl Sandra live de beroemde Surinaamse pindasoep van “Tante Joosje” bereidt. Zo ontstaat een warme en interactieve ervaring waarin eten fungeert als verbindende kracht tussen verleden en heden. De reis van de pindasoep – van West-Afrika via Suriname naar Nederland – vormt de rode draad van de voorstelling.

Deelnemers ontdekken hoe smaken, ingrediënten en culinaire tradities verhalen vertellen over overleving, identiteit, veerkracht en gemeenschapszin. Na afloop genieten alle aanwezigen gezamenlijk van een kom authentieke Surinaamse pindasoep, geserveerd met onder andere cassave en tomtom-balletjes, gemaakt van groene en rijpe bananen.

Over Sorgh & Hoop
Sorgh & Hoop zet zich in voor het zichtbaar maken en doorgeven van Surinaams cultureel erfgoed. Door middel van verhalen, kookdemonstraties, workshops en culinaire ontmoetingen brengt de organisatie mensen samen en houdt zij tradities levend voor toekomstige generaties.

Similar events

Sat, Sept. 5, 2026, 1:00 p.m.

Improvisational Theater Workshop

Workshop
Sat, Sept. 5, 2026, 2:00 p.m.

Kintsugi workshop

Workshop
Sun, Sept. 6, 2026, 2:00 p.m.

Kintsugi workshop

Workshop
Tue, Sept. 8, 2026, 7:30 a.m.

Art & Culture Drop-In - Dance Along

Workshop
Fri, Sep. 11, 2026, 8:00 p.m.

Introductory Course in Astronomy

Workshop
zo 13 sep. 2026 14:00

Dancing on Vrieseplein

Workshop