Events

HOFcollege: Leer en leven

zo 21 jun. 2026
17:00 - 18:00

De middeleeuwen gevangen in archeologisch leer
We nemen een duik in de tijd: naar de 11de eeuw en het ontstaan van een dorpje op de oever van de Thuredrith. Daarachter verrijst rond 1300 een nieuwbouwwijk. Eén van de eerste bewoners is een leerbewerker. Een vakman met oog voor detail. Op zijn erf zijn in kuilen honderden complete leren mes-, dolk- en zwaardschedes gevonden, vaak prachtig versierd met plantenranken, geometrische patronen en (fabel)dieren. Maar ook op andere plekken in de Dordtse binnenstad worden tijdens opgravingen bijzondere leervondsten gedaan. Tassen, handschoenen, wapenuitrusting en ontelbaar veel schoenen behoren tot de middeleeuwse erfenis.
Conservator Archeologie Deborah Paalman maakt een praktisch stukje geschiedenis tastbaar met leren schoenen uit Thuredrith. Reis mee door de wondere wereld van middeleeuws leer en ervaar de 14de- en 15de-eeuwse schoenmode van dichtbij. Deze lezing sluit aan bij de Nationale Archeologiedagen die op 19, 20 en 21 juni plaatsvinden in het hele land.
Over de HOFcolleges:
De HOFcolleges brengen de middeleeuwen tot leven vanuit onverwachte invalshoeken. Hoe zou jouw leven eruitzien in de middeleeuwen? Ontdek het tijdens de HOFcolleges: lezingen met een twist.
Praktisch:
Lezing 15:00-16:00 college in de Statenzaal van het museum, vanaf 16:00 borrel in museumcafe HofSpot (eerste drankje inbegrepen!).

Similar events

vr 20 mrt. 2026 15:00

Prentenboek illustreren

Exhibition
za 21 mrt. 2026 15:00

Duo-lezing: Nicky Assmann & Wilma Süto

Exhibition
zo 22 mrt. 2026 15:00

Queer themarondleiding

Exhibition
wo 25 mrt. 2026 - zo 31 mei 2026

Lente in het Huis

Exhibition
vr 27 mrt. 2026 10:00

Doe mee aan het Vrijheidsdebat

Exhibition
zo 29 mrt. 2026 - vr 28 aug. 2026

Kunstprijs De Scheffer 2026

Exhibition