Op zoek naar een cultureel uitje met kinderen in Dordrecht? Van creatieve workshops bij ToBe en LexLab tot kinderfilms, familievoorstellingen en interactieve museumbezoeken: er is volop te beleven. Ontdek kunst in het Dordrechts Museum, stap terug in de tijd bij Huis Van Gijn, maak muziek bij het Dordrechts Philharmonisch of ga op avontuur in het Hof van Nederland.
Tekenen, timmeren, dansen of muziek maken, sommige kinderen zitten nooit stil. Bij ToBe Cultuurcentrum, LexLab en de Stadsbibliotheek krijgen jonge makers alle ruimte om nieuwe dingen uit te proberen.
Bij LexLab kunnen kinderen aan de slag met workshops en creatieve middagen, terwijl ToBe juist de plek is voor wie langer wil ontdekken wat bij hem of haar past. Zingen, acteren, dansen, ontwerpen of een instrument leren bespelen: bij ToBe draait het niet om wat je al kunt, maar om nieuwsgierig zijn. Proberen, maken en ontdekken staan centraal.
Regen buiten? Dan is een middag bij Filmtheater De Witt nooit een slecht idee. Regelmatig staan er kinderfilms op het programma en zelfs een kinderfeestje behoort tot de mogelijkheden.
Met een bak popcorn op schoot en de lichten die langzaam dimmen, verdwijnt de buitenwereld even naar de achtergrond. Soms is er weinig meer nodig dan een goed verhaal op het grote doek.
Een middag of avond naar het theater blijft bijzonder. Bij Schouwburg Kunstmin staat komend seizoen weer een gevarieerd programma klaar, met familievoorstellingen voor jong en oud. Met dans, toneel en musicals is er altijd wel iets dat past bij de leeftijd en interesses van je kind.
Extra leuk: kinderen tot en met twaalf jaar bezoeken voorstellingen in de Kleine Zaal gratis.
Een museum saai? In het Dordrechts Museum valt juist van alles te ontdekken. Met familietours, kindertentoonstellingen en activiteiten komen kunstwerken op een speelse manier tot leven.
Tussen de schilderijen hebben zich bovendien zes vreemde vogels verstopt. Bij de kassa haal je een verzamelmap en begint de speurtocht door het museum. Verzamel de kleurrijke veren, voer de opdrachten uit en ontdek al kijkend steeds meer.
Zodra je Huis Van Gijn binnenstapt, voelt het alsof de tijd even stil heeft gestaan. De marmeren vloeren, het tikken van de klok en de geur van leer en oud papier nemen je mee naar een ander tijdperk.
Kinderen kijken hun ogen uit bij de bijzondere kamers en ontdekken hoe mensen ruim een eeuw geleden leefden. Op de speelzolder kunnen ze zich verkleden, huisje spelen en zelf op onderzoek uitgaan.
Extra leuk: ook kinderfeestjes behoren tot de mogelijkheden, compleet met limonade en iets lekkers.
Natuurlijk is het verleidelijk om vrije tijd achter een scherm door te brengen. Maar soms ontstaat er iets veel leukers wanneer je samen muziek maakt.
Bij het Dordrechts Philharmonisch ontdekken kinderen en jongeren hoe bijzonder het is om onderdeel te zijn van een orkest. In Phil Kidzz en Phil Young leren jonge muzikanten niet alleen hun instrument beter bespelen, maar vooral ook luisteren, samenwerken en samen groeien.
Naast de repetities organiseert het orkest verschillende activiteiten, zoals het jaarlijkse kinderboekenweekconcert en het Ukkepukconcert. Benieuwd of muziek maken iets is voor jouw kind? Neem eens een kijkje bij een repetitie in het Fidus Muziekcentrum of bezoek een concert. Wie weet ligt daar wel een nieuwe hobby te wachten.
Voor kinderen van acht tot twaalf jaar is een bezoek aan het Hof van Nederland een avontuur op zich. Hier duik je in de geschiedenis van je eigen stad en ontdek je hoe Dordrecht invloed heeft gehad op de toekomst van Nederland.
Extra spannend is de interactieve speurtocht, waarbij kinderen aanwijzingen verzamelen om Griffioen te bevrijden. Daarna maken ze hun eigen codetaal, perfect voor geheime missies thuis. Ook voor jongere kinderen is het museum een leuke bestemming. Met interactieve onderdelen, een ballenbak en een gezellig museumcafé op het plein is er genoeg te beleven.
Benieuwd naar nog meer activiteiten? Bekijk de uitagenda op indordrecht.nl/uitagenda of neem een kijkje op de websites van de verschillende locaties.