Events

De Ring van Aceh – Dawn Collective & Brakema

Add to favorites
do May 28, 2026
20:15 - 21:45

Een dansante voorstelling over vriendschap, familie en koloniale erfenissen die blijven doorwerken.

De Ring van Aceh

Twee vriendinnen ontmoeten elkaar in een museumzaal. Eén van hen draagt een ring van haar oma, verdiend tijdens de koloniale oorlog in Aceh. “Mooi toch?” Maar de woorden blijven hangen. Hun gesprek wordt een terugreis: laag na laag wordt onthuld wat generaties hebben meegedragen.

De Ring van Aceh is een dansante theatervoorstelling over vriendschap, families en koloniale erfenissen die tot vandaag doorwerken. In een ruimte waarin de tijd lijkt te verdwijnen, botsen persoonlijke herinneringen en gedeelde geschiedenis. De vriendinnen blijven zoeken naar hoe ze elkaar – en zichzelf – kunnen begrijpen, terwijl nieuwe lagen zich blijven ontvouwen.

Als het gesprek stokt, nemen hun lichamen het onverwacht over. Via spel, choreografie en muziek sturen zij de ontmoeting onverwachte richtingen op, maken zichtbaar wat onuitgesproken bleef, slingeren ons naar het verleden en openen ruimte voor toenadering.

Rauw, speels en ontroerend laat De Ring van Aceh je midden in de ontmoeting staan. Geen afgerond verhaal, maar een ontmoeting die steeds nieuwe lagen blootlegt waarin verleden en heden blijven doorwerken.
Geen uitkomst die alles oplost, maar een uitnodiging om zelf te blijven luisteren en voelen.

 

De Ring van Aceh is een coproductie tussen Dawn Collective en &Brakema producties.

Similar events

Presentation

Kobra Theatre Productions / HNT - Laughing softly

do Dec. 11, 2025 8:00 p.m.
Presentation

Thijs Lindhout - 100% Love

do Dec. 11, 2025 8:00 p.m.
Presentation

Anne Neuteboom - And now Anne Neuteboom

Thu Dec 11, 2025 8:15 pm
Presentation

Tineke Schouten - Femme Vitaal

Fri Dec. 12, 2025 8:00 p.m.
Presentation

Urland – Urlaub Revisited

Fri Dec. 12, 2025 8:15 p.m.
Presentation

Matzer Productions - Broos

Sat. Dec. 13, 2025 3:00 p.m.