Deze winter nodigen we je van harte uit voor inspirerende zondagmiddaglezingen bij Biesboschcentrum Dordrecht. Terwijl het buiten kouder wordt en de natuur in rust lijkt, vertellen de gastsprekers je alles over hun fascinatie voor de natuur.
Elke lezing wordt verzorgd door iemand met een passie voor het buitenleven — van boswachters tot biologen en echte Biesboschkenners.
Op zondag 15 februari: Een PLANTAARDIG verhaal over de Biesbosch
Planten zijn niet alleen mooi , maar ook verrassend leuk, doordat ze vele verhalen hebben, vaak geneeskrachtig zijn en soms heel lekker!
• Waarom kreeg BOERENWORMKRUID deze naam?
• Hoe kan RIET met alle winden meewaaien?
• Waarom zijn wespen dol op de WESPENORCHIS?
Zomaar wat vragen, die tijdens deze lezing worden beantwoord. Van meerdere planten in de Biesbosch worden door Biesboschgids Pieter Schook plantaardigheden beschreven vanuit een viertal invalshoeken: herkenning, weetjes, geneeskracht en eetbaarheid.
Pieter Schook heeft 2 boeken uitgebracht: BIESBOSCHFLORA deel 1 en 2. Vanuit de verschillende invalshoeken worden een 100-tal Biesboschplanten belicht. Hoe herken je ze in het veld; wat zijn hun typische kenmerken? Welke interessante feiten zijn er (door de eeuwen heen) bekend, dus de weetjes: wat betekent de Latijnse naam en wat was het volksgebruik van de plant vroeger? Heeft de plant geneeskracht en is deze verklaarbaar? Zijn er delen van de plant eetbaar en kun je er dan iets lekkers van maken?
Tijdens de lezing zullen een aantal planten voorbijkomen, die in de twee boeken zijn beschreven. Is de afnemende biodiversiteit in Nederland ook zichtbaar in de Biesbosch?