Events

Ontmoetingen in Villa Augustus - Beauty will save the world

Add to favorites
di 11 feb. 2025
20:15

Jan Teunen, ambassadeur van de schoonheid

Schoonheid is een antwoord op de crises van het heden. Het probleem is alleen dat veel mensen schoonheid niet bewust herkennen. 

Begin 20e eeuw schreef dichter Rainer Maria Rilke al de poëtische hypothese, dat onzichtbaar worden het lot van de wereld is. Hij bedoelde natuurlijk niet dat de wereld echt onzichtbaar zou worden, maar eerder dat dit proces zich in de mens zou voltrekken. Te veel mensen zien namelijk de schoonheid in de natuur, hun medemens of mooie dingen om hen heen niet meer. “Als je ogen moe zijn, is de wereld ook moe”, schreef de dichter David Whyte.

Jan Teunen is hoogleraar designmarketing aan de universiteit Burg Giebichenstein in Halle (D), een gepassioneerd kunstverzamelaar en een groot liefhebber van boeken. Het is zijn missie om de ogen van mensen weer te openen voor schoonheid, daarom schreef hij samen met filosoof Christoph Quarch het boek ‘Schönheit rettet die Welt’, dat als een eye-opener werkt. 

In Villa Augustus spreekt Teunen over zijn favoriete onderwerp ‘schoonheid’ naar aanleiding van voorbeelden uit zijn verzameling kunst en wonderlijke voorwerpen, en legt uit dat schoonheid juist niet in het oog van de toeschouwer zit. 

Na afloop signeert Jan Teunen zijn boek.

Toegang: €15,00
Locatie: Torenzaal 

 

Similar events

Lecture

IVN winterlezing "Wilde Bijen”

do 13 mrt. 2025 19:30
Lecture

Inspiratie avond De Stad - Dordtse Kleuren Revisited

wo 12 feb. 2025 20:00
Lecture

Boekpresentatie: "Dichter bij de Polder"

do 13 feb. 2025 20:00
Lecture

Lezing Hoogsensitiviteit

wo 5 feb. 2025 19:30
Lecture

Travelstore Presentatieavond Costa Rica

di 11 mrt. 2025 20:00
Lecture

Travelstore Presentatieavond IJsland, Noorwegen/Noord-Scandinavië

di 25 feb. 2025 20:00