Events

Zwarte autonomie - Verleden, heden en toekomst in Dordrecht

Add to favorites
do Sep. 18, 2025
20:00 - 22:00

Wat betekent zwarte autonomie. Toen, nu en in de toekomst? We verkennen de vormen van zwarte autonomie op historisch, cultureel, sociaal, economisch en politiek gebied. Daarbij stellen we ook de vraag: welke verhalen zijn in een stad als Dordrecht nog onderbelicht of ongehoord gebleven? Deze avond biedt ruimte voor reflectie, herkenning en toekomstgerichte gesprekken en is onderdeel van het bredere programma rondom Roots & Routes.

Nikita Krouwel:”Als historicus en programmamaker richt ik mij vooral op geschiedenissen van de Afrikaanse diaspora, in het bijzonder sociale bewegingen, feminisme en (anti)kolonialisme. Mijn kennis en ervaring zet ik graag in om deze geschiedenis bij een divers publiek onder de aandacht te brengen, door middel van onder andere publicaties, tentoonstellingen en bijeenkomsten”.

Aanmelden is verplicht en kan via: https://www.cecd.nl/event/lezing-zwarte-autonomie-verleden-heden-en-toekomst-in-dordrecht/

 

Similar events

Lecture
Heritage Days

Andries Lugten - Herboren Erfgoed

za 13 sep. 2025 15:00
Lecture

Andries Lugten - Herboren Erfgoed

zo 14 sep. 2025 15:00
Lecture

Koffie met .... Ineke Huysman: Wie was De Witt?

ma 15 sep. 2025 11:00
Lecture

Judith Visser - Sunday Power

Wed, 17 Sep 2025 19:15
Johan de Witt 400
Lecture

The Johan de Witt days - day 1: Birthday

Wed Sep 24, 2025 11:00 am
Johan de Witt 400
Lecture
Other activities

The Johan de Witt days - day 2: Symposium

do 25 Sep 2025 09:30