Buñuel vermengt fantasie en werkelijkheid in zijn normdoorbrekende erotische drama.
Regie: Luis Buñuel (o.a. Un Chien Andalou, The Discreet Charm of te Bourgeoisie) – Acteurs: o.a. Catherine Deneuve, Jean Sorel, Michel Piccoli
Lengte: 101 minuten – Taal: Frans, Spaans
– Ondertiteling: Nederlands
NRC: “..het legendarische schandaalsucces waarin een vrouw zich ontdoet van haar seksuele remmingen.”
Luis Bunuel (1900-1983) is één van de meest invloedrijke cineasten uit de 20e eeuw. Hij omarmde het surrealisme, het strevenng om het onbewuste bloot te leggen, en de menselijke wereld van domen en verlangens te verbeelden
Eén van zijn meest succesvolle films is Belle de Jour uit 1967. Het verhaal volgt Séverine Serizy (een moedige rol van de jonge Catherine Deneuve). Zij is een welgestelde Parijse huisvrouw wiens porseleinen perfectie een gebarsten binnenkant verbergt. Séverine begint haar middaguren in het geheim door te brengen in een bordeel, waar ze haar seksuele verlangens en fantasieën uitleeft.
Buñuel’s meesterlijke gebruik van symboliek en surreële beelden maakt de film een provocatieve en tijdloze verkenning van de menselijke psyche. Het tartte de fatsoensnormen van die tijd. En er zijn opvallend veel gemeenschappelijke punten met Halina Reijn’s Babygirl anno nu. In een volledig digitaal gerestaureerde versie.
di 18 feb.
zo 23 feb.