Het Water Komt Podwalk Dordrecht
Inspiratie & tips

Het Water Komt

Dordrecht en water zijn altijd al onlosmakelijk verbonden met elkaar. Met een podwalk via de gratis ‘Het Water Komt’ app van de NTR leer je hier meer over. Winfried Baijens neemt je met deze historische waterwandeling mee terug in de tijd.  Via je telefoon komt de geschiedenis tot leven, hoor je verhalen over de toekomst, én zie je in augmented reality de stijging van het water. 

Podwalks

De Watersnoodramp van 1953 staat niet op zichzelf. Het water loopt als een rode draad door de Nederlandse geschiedenis. In de gratis podwalk app Het water komt vind je zeven GPS-gestuurde audiotours met verhalen over steden en dorpen waar heftige watersnoodrampen hebben plaatsgevonden: zo ook Dordrecht. Winfried Baijens neemt je op locatie mee terug in de tijd met een route van 4,9 km door de binnenstad van Dordrecht.

Podwalk App Het Water Komt Dordrecht

Vierdelige documentaireserie

De NTR heeft in 2023 naar aanleiding van de 70e herdenking van de Watersnoodramp van 1953 een vierdelige documentaireserie ‘Het water komt‘ gerealiseerd. De vier documentaires brengen met archiefmateriaal en indringende ooggetuigenverslagen in kaart hoe de ramp zich kon voltrekken, hoe van tevoren onvoldoende werd geanticipeerd op het dreigende gevaar en wat we hebben geleerd van de ramp. Winfried Baijens presenteert Het water komt.

Winfried Baijens in Het water komt

Meer nieuws uit de stad!

Bekijk alles
Beverspeurtocht beverbos kinderen activiteiten Biesbosch zomer natuur Dordrecht (1)
Blogs
Cultuur
Doe
Eten & Drinken
Evenement & activiteiten
Kids
Ontdek

Meivakantie tips!

17 april 2025
Two Stories Boutique damesmode winkelen voorjaar lente Vriesestraat centrum Dordrecht (2)
Blogs
Winkelen

Shoppen op de Vriesestraat

16 april 2025
Uitgelichte afbeelding reel Restobar Vertu
Eten & Drinken
Video's

Nieuwste (food)hotspot: Restobar Vertu

15 april 2025
Vlaggen Koningsdag Dordrecht
Blogs
Evenement & activiteiten
Kids

Vier Koningsdag!

11 april 2025
Nobel's koffie to-go lunch eten drinken centrum Dordrecht (2)
Blogs
Eten & Drinken

De leukste koffie-hotspots!

08 april 2025
Garden Café Bluebirds Backyard eten drinken kinderen centrum Dordrecht
Blogs
Eten & Drinken
Nieuws
Winkelen

Nieuws uit de stad #35

02 april 2025