Beverspeurtocht beverbos kinderen activiteiten Biesbosch zomer natuur Dordrecht (1)
Inspiratie & tips

Trek er op uit in de meivakantie!

De meivakantie is dé tijd om er eens lekker op uit te gaan. In Dordrecht is er van alles te beleven. Met de gezellige binnenstad, het prachtige Nationaal Park de Biesbosch en een volle agenda aan evenementen vermaak je je hier de hele vakantie. Wij geven je een aantal leuke tips!

Wat ga jij doen tijdens Pasen en de meivakantie?

Binnenstad vol avontuur

Start je dag met een speurtocht door de historische binnenstad. Wandel langs oude panden, ontdek verborgen hofjes en luister naar de verhalen achter de gevels. Bij de VVV haal je handige speurroutes die jong en oud op pad sturen.
Naast een leuke wandeling is natuurlijk nog veel meer te doen. Heb je zin in een middagje kunst? Neem dan een kijkje in het Dordrechts Museum. Op 19 april kun je hier paaseieren zoeken in de tuin van het museum. Verder zijn er in de meivakantie  altijd diverse leuke extra activiteiten voor kinderen én volwassenen.
Of stap eens binnen in het Hof van Nederland en ontdek meer over de ontwikkeling van Nederland. Interactieve spellen brengen de geschiedenis tot leven en tijdens de vakantie zijn er ook extra workshops en wandelingen waaraan je kunt deelnemen. Huis van Gijn bestaat dit jaar 100 jaar dus ook zeker een bezoekje waard in de vakantie.

Ontdek meer

 

Hofstraat kinderen foto Open Monumentendagen Dordrecht

Evenementen om niet te missen

Tussen 18 april en 5 mei staat Dordrecht bol van de leuke evenementen. Zondag 19 april kijk je je ogen uit tijdens de Bijen- en Honingmarkt op het Beverwijcksplein. Er is Kermis in Dubbeldam, en natuurlijk is Koningsdag een uitblinker in de vakantie met heel veel leuke activiteiten in de binnenstad én daarbuiten. De stad verandert in één groot feest met de oranjemarkt, optredens en gezelligheid op straat.

Zondag 4 mei is de Swan Market en scoor je vintage bij de Kunst- en antiekmarkt op het Nieuwkerksplein. En op maandag 5 mei vieren we 80 jaar vrijheid met een Bevrijdingsfestival op het Statenplein. Zien we je daar?!

Bekijk de UITagenda

Stadshotel Steegoversloot Christa's lunchen eten drinken horeca overnachten centrum Dordrecht

5x lekker lunchen

Grotekerksbuurt Grote Kerk kinderen gezin wandelen zomer Dordrecht

Aan de wandel!

Uitgelichte afbeelding reel Schatten van Dordrecht

Schat zoeken

Two Stories Boutique damesmode winkelen voorjaar lente Vriesestraat centrum Dordrecht (1)

Shop till you drop!

Genieten in de Biesbosch

Zin om de stad achter je te laten en te genieten van de prachtige opbloeiende natuur? Nationaal Park de Biesbosch ligt op een steenworp afstand. Huur een kano en verken het doolhof van kreken en wilgenbossen. Wie een gids boekt, krijgt onderweg uitleg over de bijzondere planten en dieren. Misschien kom je wel een bever tegen!

Even pauze? Zoek een rustig plekje voor een picknick aan de waterkant – je voelt je hier echt even buiten. Ook staan er talloze leuke activiteiten op de planning bij het Biesboschcentrum. Van kinderbevertocht, waterbeestjes expeditie tot jungletocht!

Beleef de Biesbosch
DRIJF kano water man kind Biesbosch Dordrecht

Shoppen, drankje doen en lekker eten

Een dagje shoppen voor een nieuwe lente look is altijd een goed idee. En na een dag op pad smaakt een hapje en drankje altijd goed. In de binnenstad vind je volop restaurants en cafés. Geniet samen van lokale gerechten en maak je dag compleet met iets lekkers uit Dordrecht.

Met zoveel te doen in de stad tijdens de meivakantie is er geen reden om je te vervelen. Of je nu op zoek bent naar avontuur, ontspanning of cultuur, de stad heeft het allemaal te bieden. Geniet van de meivakantie, veel plezier in Dordrecht!

Doen, doen, doen!
BRUT eten drinken wijn stadstuin tuin lente centrum Dordrecht

Meer inspiratie en tips!

Bekijk alles
Two Stories Boutique damesmode winkelen voorjaar lente Vriesestraat centrum Dordrecht (2)
Blogs
Winkelen

Shoppen op de Vriesestraat

16 april 2025
Uitgelichte afbeelding reel Restobar Vertu
Eten & Drinken
Video's

Nieuwste (food)hotspot: Restobar Vertu

15 april 2025
Vlaggen Koningsdag Dordrecht
Blogs
Evenement & activiteiten
Kids

Vier Koningsdag!

11 april 2025
Nobel's koffie to-go lunch eten drinken centrum Dordrecht (2)
Blogs
Eten & Drinken

De leukste koffie-hotspots!

08 april 2025
Garden Café Bluebirds Backyard eten drinken kinderen centrum Dordrecht
Blogs
Eten & Drinken
Nieuws
Winkelen

Nieuws uit de stad #35

02 april 2025
Kano groep excursie Biesbosch Dordrecht
Blogs
Evenement & activiteiten
Kids
Natuur

Feestelijke seizoensopening Biesboschcentrum Dordrecht

31 maart 2025